Культура — РІО Бердичів

Середа, 23 Вересня

  • Бердичівський Базар

Культура

Миру в Україні та поважним головам родин – шановним татусям – присвятила недільну концертно-розважальну програму Центральна площа Бердичева.

І знову вересневий ранок зібрав бердичівлян на пам’ятному місці, де була пролита кров людей – дітей та дорослих, які були винними лишень у тому, що їхня національність – євреї. Звичайні люди, які жили звичайним життям, трудилися, навчалися, любили, раділи, виховували дітей, стали об’єктами знущань, винищення, своєрідним експериментом для нацистів, які були сповненні відчуттям своєї переваги над іншими націями.

Бердичів...
Місто, де гармонійно поєднується минуле і сучасність.
Місто історії, музики, живопису і театру. Місто Бальзака, Нестайка, Рубінштейнів та всім відомого Ізі-газіровщика.
Місто, яке неможливо не відвідати.
Місто, яке знають не лише в Україні, але і за її межами. Бердичів... Скільки за тебе ще буде сказано і написано слів.

До уваги шанувальників театрального мистецтва!

29 серпня – у день, коли в Іловайському котлі українська армія зазнала найбільших втрат під час подій на сході – Бердичів вшановував Героїв, котрі загинули за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Творча і креативна, кольорова і чорно-біла, портретна та пейзажна тематика неймовірно красивих фото зібрала бердичівлян спочатку у холі другого поверху, а потім і в актовому залі міського Палацу культури ім. О. Шабельника у понеділок, 24 серпня. Символічно знаменна подія підведення підсумків та нагородження переможців ІІ Міжнародного фотоконкурсу «Бердичівський фотовернісаж - 2020» проходила у рамках святкування Дня незалежності України.

 

До Дня Незалежності України 2020 року Міністерством оборони України, Всеукраїнським благодійним культурно-науковим фондом Т. Г. Шевченка, Національною спілкою письменників України було проведено конкурс патріотичної поезії та малої прози (оповідання, новели, нариси, ессе) "СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ".

Ще вранці вони провели тут флешмоб із нагоди Дня Державного Прапору та розбіглися Бердичевом, влаштувавши патріотичний квест «Україна – це ми!». А вже ввечері, на тій самій Центральній площі, робили відпочинок містян та гостей Бердичева цікавішим, більш усміхненим та в кольорах України.

Творча лабораторія «Живий звук» на чолі з В’ячеславом Одинцем підготувала музичну програму, щоб вшанувати найважливіший день української історії. В суботу, 22 серпня, найталановитіша молодь Бердичева дарувала людям незабутнє свято протягом трьох годин.

Ми вже повідомляли про те, що цими вихідними з нагоди двох важливих для українців свят - Дня Державного прапора України та Дня незалежності України - у Бердичеві відбудуться святкові заходи.

Про це на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, що проходило сьогодні, повідомила заступник міського голови Валентина Адаменко. Відповідні свята, нагадаємо, припадають вже на ці вихідні, а у нашому місті заходи, приурочені до них, візьмуть свій початок вже з завтрашнього дня, п’ятниці.

Ця прем’єра була запланована ще на 27 березня, на Міжнародний день театру, а готувались до неї ще за півроку до цього. Але пандемія коронавірусу і тут змінила усталений хід подій. І лише вчора музичну комедію «Крупний виграш або 200 тисяч» за мотивами творів Шолом-Алейхема у повному обсязі змогли побачити бердичівляни.

 

Це вже друга книга із серії «Привіт з Бердичева», яку видав відомий бердичівський краєзнавець Сергій Пасюк.

 

Карантин вніс свої корективи у життя усіх людей окремо та роботу підприємств і організацій зокрема. Так, тимчасово, у зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції, у Бердичеві припинив показ вистав і Музично-драматичний театр на Європейській. При чому, сталось це напередодні прем’єрного показу вистави "Крупний виграш, або 200 тисяч", квитки на який уже придбали багато містян і не тільки.

На презентацію до районної бібліотеки завітали її автори, журналісти та головний спонсор цього проекту, підприємець та меценат Олександр Дмитрук.Хоча не один він долучився до створення книги, адже в першу чергу це заслуга авторів, які в різні часи писали окремі статті та нариси про історію Бердичівщини, заслуга редактора районної газети «Земля Бердичівська», який друкував ці статті та надихав авторів на нові дослідження, заслуга нинішнього співробітника газети Анатолія Горобчука, який свого часу написав та видав «Історію Бердичева», чим спонукав дослідників історії району пришвидшити свою роботу, та, врешті-решт, Анатолій Петрович і підготував цю книгу до друку.


Розділи книги написали: Михайло Михайлович Бедь – колишній завідувач районним народним музеєм імені Джозефа Конрада; Броніслав Володимирович Марковський – викладач історії та філософії Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права, кандидат філософських наук; Петро Васильович Пушкарук – вчитель історії Хажинської школи; Павло Степанович Скавронський – директор музею історії Бердичева, голова Бердичівського осередку Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині.


Крім цих прізвищ на форзаці книги зазначені ще прізвища так званої редакційної колегії у складі Збаражського, Стороженка, Колесник та Колібаби (керівників району в 2012 – 2013 роках), але якось мало віриться, що ця колегія хоч раз збиралась по обговоренню матеріалів книги, чи хоча б для їх прочитання.


А можливо й збирались, і обговорювали, бо історія Бердичівського району, описана в новій книзі саме й закінчилась на роках керування цієї четвірки. І не написано в ній, що цих керівників буквально виносили з їх кабінетів під час революції гідності. Напевно, що події останнього десятиліття в Бердичівському районі увійдуть вже до наступних видань історії.
Адже, Олександр Дмитрук запевнив на презентації, що нові видання ще будуть, а цю книгу він пообіцяв поширити по своїм друзям в Індії, Китаї, Канаді, країнам Європи, землякам у Житомирі та Києві. А голова райдержадміністрації Людмила Димидюк, яка теж брала участь у презентації, пообіцяла поширити її по всіх бібліотеках і школах району.


Оскільки в країні вже розпочалась передвиборча кампанія, а Олександр Дмитрук є начальником обласного виборчого штабу партії «Слуга народу», то присутні на презентації журналісти закидали його питаннями саме про вибори, але про це вже у наступній публікації.

kniga2

kniga3

kniga4

 

 

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.