Культура — РІО Бердичів

Вівторок, 24 Жовтня

Увійти

Зареєструватися


Культура

Як і завжди, у цю казкову пору року, про яку написано так багато пісень, поетичних рядків, традиційно проводиться Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову».

Цих четверо юнаків і дівчат обожнюють те, чим займаються після школи, у вихідний і завжди, коли є хоча б кілька хвилин вільного часу. Щоразу після уроків вони з задоволенням прямують до закладу, котрий по праву вважають своєю власною «школою мистецтв». І хоча їхні роботи відрізняються за технікою виконання, зовнішнім виглядом і кінцевим результатом, та є те, що їх усіх об’єднує, – вони є вихованцями гуртків ЦПО ім. О. Разумкова.

У рамках фестивального тижня обдарованих дітей, організатором якого виступає Центр позашкільної освіти ім. О. Разумкова, четверо талановитих бердичівлян представлять свої персональні виставки. Юні вихованці відділення науково-технічної творчості продемонструють містянам та гостям міста результати свого хобі, того, чим вони полюбляють займатися у вільний від навчання час.

І взяти участь у святкуванні може кожен охочий, адже вхід до дискозалу на другому поверсі міського будинку культури імені Шабельника - ВІЛЬНИЙ 

З вересня 2017 року в місті Бердичеві розпочалася співпраця із Корпусом Миру при Посольстві США в Україні. В рамках проекту «Викладання англійської мови як іноземної», «Розвитку громад» і «Молодіжного розвитку» 12 випускників американських ВУЗів, які є волонтерами Корпусу Миру, проживатимуть в сім’ях бердичівлян. Основним завданням гостей міста є вивчення української мови, народних звичаїв, обрядів, повсякденного побуту українців.

 

12 жовтня 2017 р. студенти Бердичівського медичного коледжу у міській дитячій бібліотеці були учасниками виховного заходу «Від козаків до кіборгів».

Самооборона міста Бердичева та Бердичівського району, Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Житомирській області та Церква Різдва Христового – три громадських об’єднання, яким не чуже патріотичне виховання учнівської молоді. Саме представники цих організацій зібралися в затишних стінах Красівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Ц.Л. Посудевського Семенівської сільської ради напередодні Дня захисника України.

У велике християнське свято - Покрови Пресвятої Богородиці – вся країна вже традиційно наряду з Днем козацтва відзначає ще одне, не менш важливе, патріотичне свято – День захисника України. Це свято хоробрих і нескорених, тих, хто пером і словом, вогнем і мечем, правдою і славними ділами боронив протягом кількох століть свою рідну землю. Це свято тих, хто здобував незалежність України в період Другої світової війни і тих, хто нині боронить кордони держави від лютого ворога.

Вже вкотре в середині вересня традиційно стартує Всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль «Осіннє золото», в рамках якого проводиться і конкурс на здобуття премії ім. Дмитра Луценка. Варто нагадати всім, хто любить слухати українські традиційні пісні (добротні, мелодійні), видатний поет Дмитро Луценко являється автором віршів до незабутньої пісні. Пам’ятаєте такі, на перший погляд, прості слова і водночас такі теплі, сердечні, мудрі… «Як тебе не любити, Києве мій»… Ця пісня і раніше була актуальною, а сьогодні вона стала офіційним гімном столиці нашої країни.

Творческие люди, особенно те, что испытывают тягу к рукоделию, постоянно находятся в поисках новых идей для создания уникальных шедевров. Одним из направлений, демонстрирующих сегодня второе возрождение, является вышивка атласными лентами. История этого течения берет начало еще в XVIII веке во Франции: именно тогда шелковые полоски в интересном оформлении стали активно использоваться для декорирования одежды придворных вельмож. Также существуют сведения, что подобная техника была известна еще в античные времена. На сегодняшний день многие люди берут себе на вооружение это ремесло для украшения предметов гардероба, создания выразительных аксессуаров, оригинального интерьерного декорирования. По своей сути метод не так уж и сложен и освоить его может каждый человек: было бы желание и немного терпения.

Хочеться заплющити очі, а потім розплющити – і ніби не було тих трьох років вогняного пекла, який пережили і продовжують переживати українці. Хочеться, щоб молитви матерів були почуті і кожен молодий хлопчина, кожен чоловік нарешті був вдома з родиною, а не на передовій під свистом вогняних куль. А ще найбільше хочеться утерти сльози і хоча б частково добрим теплим словом загоїти рани у серці мамам, дружинам і дітям, котрі й досі ніяк не можуть змиритися з тим, що найдорожчого, найкоханішого, найріднішого вже нема поруч.

Кожна людина - по-своєму творча, обдарована та багатогранна особистість, має здібності і захоплення, Дехто їх втілює у реальність лишень для себе і для вузького кола рідних та друзів, а дехто демонструє загалу власноруч виготовлені шедеври мистецтва, аби поділитися частинкою своєї душі, своєї мрії, свого погляду на оточуючі речі та предмети.

Нещодавно у місті Києві відбулась IX звітно-виборча конференція Українського Фонду Культури (2013 – 2017 р.).

Випускники різних років, викладачі, ветерани освітньої галузі і почесні гості завітали до Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права, щоб розділити приємну урочисту подію, важливий для навчального закладу день – День коледжу.

У грудні в місті Житомирі пройде щорічний телевізійний конкурс-фестиваль «Зірочко, засвітись!». Уже 4-й рік він дає можливість талановитим танцівникам, співакам, гравцям на музичних інструментах, умільцям гарно і виразно читати художні твори та створювати неймовірні роботи власними руками продемонструвати свої уміння, навчитися чомусь новому та позмагатися за перемогу і звання кращого.

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.