За допомогою аферистів Бердичівляни залишились без своїх заощаджень — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

За допомогою аферистів Бердичівляни залишились без своїх заощаджень

Поліція вкотре застерігає жителів Бердичівщини від ошуканств, що вчиняються від імені банківських та фінансових працівників, псевдо правоохоронців або ж купівля-продаж товарів через мережу Інтернет. Лише за 2 дні у результаті подібних шахрайств двоє жителів Бердичівщини втратили понад 7 тисяч гривень з власних рахунків.


11 січня до Бердичівського міськвідділу міліції звернулась 20-річна місцева жителька, повідомивши про підозріле зникнення зі свого банківського рахунку 3900 гривень. Як з’ясувалося, напередодні на мобільний зателефонував нібито працівник банку і попросив продиктувати персональні дані рахунку задля активізації банківської картки. Заявниця виконала прохання, а в подальшому отримала СМС-повідомлення про зняття коштів зі свого банківського рахунку.


Цього ж дня із заявою про ошуканство звернувся 26-річний бердичівлянин, який 2 місяці тому з метою придбання мобільного телефону перерахував понад 2000 гривень, а бажаного гаджету так і не отримав.


Позбулася і власних заощаджень 23-річна бердичівлянка, яка невідомій особі продиктувала дані банківської картки з метою отримання грошових коштів за продаж товару через мережу Інтернет.


Зрозумівши, що їх ошукали потерпілі звернулися до відділу поліції.


«Вищевказані події були кваліфіковані як шахрайство. У рамках розпочатого за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України досудового розслідування поліція встановлює особи пройдисвітів і їх місцезнаходження»,– розповів начальник Бердичівського відділу поліції Роман Зайцев.


Правоохоронці закликають громадян дотримуватися наступних порад:
- нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації (номер банківської картки, рахунку, CVV-код, пін-код, коди, які надходять у СМС-повідомленнях тощо), тим більше в телефонному режимі;
- не довіряйте телефонним сповіщенням про невиконані кредитні зобов’язання й необхідність у зв’язку з виниклим непорозумінням звірити номер вашого кредитного рахунку з нібито наявною інформацією у банку. Принагідно згадайте, що у контактному центрі установи зазвичай клієнтів запитують лише чотири останні цифри вашої кредитки.
- для оплати товарів (послуг) через мережу Інтернет використовуйте окрему платіжну
картку з граничним лімітом, яка передбачена тільки для цього та не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.
- необхідно використовувати сайти тільки відомих і перевірених Інтернет-магазинів.
Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.