Підозрюваним у викрадені бердичівлянина обрано запобіжні заходи — РІО Бердичів

Четвер, 4 Червня

  • Бердичівський Базар

Підозрюваним у викрадені бердичівлянина обрано запобіжні заходи

Як вже повідомлялося, 23.12.2015 року Бердичівським міськрайонним судом задоволено клопотання прокурора місцевої прокуратури стосовно застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою до особи, яка підозрюється у викраденні людини (ст. 146 ККУ), в незаконному заволодінні транспортним засобом (ст. 289 ККУ) та в ряді інших правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України.


24.12.2015 Бердичівським міськрайонним судом обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту особі, яка підозрюється в організації цього гучного злочину.


Разом з тим повідомляємо, що відкладення судових засідань щодо обрання запобіжних заходів було пов’язане із виявленням судом фактів порушення органами досудового розслідування, прокурорами конституційного права підозрюваних на захист та необхідністю забезпечення останніх захисником. Так, відповідно до ч.1 ст. 52 КПК України участь захисника є обов’язковою у кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів. У такому випадку участь захисника забезпечується з моменту набуття статусу підозрюваного.

Всупереч вимогам ст. 52 КПК України, ст. 129 Конституції України підозрюваним особам з моменту набуття ними статусу підозрюваних не було забезпечено права на захист. В свою чергу, відповідно до ч.3 ст. 193 КПК України, суд зобов’язаний вжити необхідних заходів для забезпечення захисником підозрюваного, обвинуваченого, якщо останній заявив клопотання про залучення захисника, якщо участь захисника є обов’язковою або якщо слідчий суддя, суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника. Крім того, суд звернувся до керівництва відповідних органів із вимогою проведення перевірки стосовно фактів виявлених порушень.

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.