Російський шпигун з Бердичева повністю визнав свою вину — РІО Бердичів

Середа, 20 Жовтня

Російський шпигун з Бердичева повністю визнав свою вину

Сталось це на судовому засіданні, яке пройшло сьогодні в Бердичівському суді.

 


Ми вже писали раніше, що у квітні цього року співробітники СБУ затримали в Бердичеві молодого чоловіка, якому інкрімінували державну зраду за те, що передавав росіянам інформацію з військових об’єктів.

 


З куцих інформповідомлень журналістам вдалось встановити де саме і кого саме було заарештовано. Чотири місяці тривало слідство у цій справі, що за нашими мірками зовсім недовго, і в кінці серпня справу передали до бердичівського суду.


Тут теж дуже оперативно прийняли справу в роботу і вже 8 вересня призначили підготовче судове засідання. Але й це не стало вінцем швидкості у розгляді цієї справи, адже суддя Яковлєв провів його за кілька хвилин і після короткої перерви одразу приступив до розгляду справи по суті.


Можливо тому, що в жодної з сторін не виникло ніяких клопотань, відмов чи заяв. У перерві з обвинувачуваним змогли поспілкуватись друзі і родичі, але для журналістів він не захотів коментувати своє бачення справи. А його захисник попросила суддю проводити судочинство по спрощеній процедурі.


Суддя, в свою чергу сказав, що по такій процедурі його можна проводити лише тоді, якщо обвинувачений визнає свою вину. Валентин Ліпінській у відповідь на пряме запитання судді: «Чи визнаєти свою вину повністю?», відповів коротко: «Да».


А сформулював обвинувачення перед цим прокурор, який у вироку повторив всю історію російсько-української війни з посиланням на всі міжнародні документи та детально описав злочинні дії обвинувачуваного.


За версією слідства, Ліпінський 27 грудня 2021 року вступив у змову з представником ФСБ Росії Ігнатом Фетісовим та отримав завдання сфотографувати об’єкти 26 бригади, яка дислокується в нашому місті. 2 лютого Ліпінському прислали текст розписки, який він має підписати, погоджуючись на співпрацю з ФСБ, що він і зробив, вибравши для себе позивний «Квін». І отримав свої перші 500 гривень (1500 рублів).


Потім йому давали завдання знайомитись з військовими бригади та навчального центру ССО, фотографувати їх автомобілі, місця розташування відеокамер та інше. Він працював раніше там на будівельних об’єктах, тому дещо знав. 23 лютого повідомив свого куратора про військові навчання спецназівців і отримав за це 760 гривень (2000 рублів).


Згодом ще 200 гривень отримав за відомості про форму одягу ССО і 733 гривні отримав на вечерю під час якої мав вивідати дані у одного з бійців спецназу. 3900 гривень отримав для купівлі нового телефону з кращою відеокамерою а 2200 гривень – на виготовлення закордонного паспорту,бо куратори запросили його до Москви на тримісячні «курси».


Після визнання обвинувачуваним своєї вини, суддя став зачитувати документи першого з семи томів справи, і з записів телефонних розмов Ліпінського стало зрозуміло, що не тільки він, але й вся його сім’я знала про того Ігната, який дає йому завдання та обіцяє гроші.


Виявляється, що негласні слідчі дії (тобто стеження та «прослушку») слідчі СБУ вели за ним чи не з першого отриманого ним «заробітку». Всі його розмови прослуховувались, а всі його «походи» до воріт військових частин фотографувались та фільмувались.


Всі сім томів документів я не став слухати, тому й покинув засідання дочасно, не дочекавшись наступної дії – опитування обвинувачуваного. Але швидкість судового розгляду та незрозумілі дії адвоката (вірніше її бездіяльність) наводять на думку, що Ліпінського готують на обмін та само, як міняли раніше інших бердичівських братів-шпигунів.


Хоча адвокат сказала, що вона гарно провела попередні узгоджувальні дії, і в разі прийняття судом щирого каяття обвинувачуваного, його «термін» може скоротитись з 12-15 років до 8-9.


Та, у всякому разі, одним судовим засіданням ця справа не закінчиться, тож будемо слідкувати за їх ходом та інформувати читачів про їх результати.

shpion1

shpion2

shpion3

shpion4

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.