Роздрукувати цю сторінку

Судитимуть бердичівлянина який вимагав гроші у водія маршрутки

30 жовт. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Любиш возити, люби й заплатити? Розглядатимуть справу про вимагання грошей у водія маршрутки

Півтори тисячі гривень за «безперешкодне» здійснення пасажирських перевезень – у вимаганні такої суми грошей звинувачують 49-річного бердичівлянина, раніше судимого за умисне вбивство.

Розгляд цієї справи у Бердичівському міськрайонному суді почнеться 6 листопада. На нещодавньому підготовчому засіданні сторони висловились «за» відкрите проведення слухань. Інтереси обвинуваченого представляють двоє захисників, які вкотре заявили клопотання про зміну запобіжного заходу. Наполягали на домашньому арешті, який би дозволив їхньому клієнту бути разом із сім’єю та ходити на роботу, де він, між іншим, має позитивні характеристики.

На думку адвокатів, під час досудового слідства слідчих суддів було введено в оману з приводу існування ризиків, на підставі яких обвинуваченого взяли під варту. Крім того, за 4 місяці його перебування у СІЗО було виконано усі необхідні слідчі дії, встановлено особи причетних до справи тощо.

Підсудний теж просив випустити його з-під варти, запевняв, що не буде ховатись від слідства, і скаржився на погіршення стану здоров’я у слідчому ізоляторі.

Натомість прокурор наголосив, що жодних даних про чоловікове погане самопочуття немає ані в матеріалах досудового розслідування, ані в судовій справі, та й суд іще нічого не досліджував. А потерпілий висловив занепокоєння, що на волі підсудний може становити для нього небезпеку.

Вирішуючи питання про зміну чи не зміну запобіжного заходу, суд зважав на те, що чоловіка звинувачують в умисному тяжкому насильницькому злочині, передбаченому частиною 2 статті 189 (вимагання, вчинене групою осіб). Початок скоєння інкримінованих дій мав місце в період умовно-дострокового звільнення від покарання за умисне вбивство. Також підсудному відомі адреси проживання потерпілого і свідка. А щодо стану здоров’я, то чоловік не надав доказів про наявність у нього хвороби, яка б перешкоджала його утриманню в СІЗО. Тому у задоволенні адвокатського клопотання про звільнення підзахисного з-під варти суд відмовив.

У наступних публікаціях розкажемо про обставини вимагання грошей у потерпілого водія, а також про те, що думає сам обвинувачений з приводу інкримінованих йому дій. Стежте за оновленням новин на нашому сайті і на офіційній сторінці у Facebook.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Подібні матеріали