Бердичівський крадій за 4 роки відбув 15 років покарання, і отримав чотири нових — РІО Бердичів

Четвер, 24 Вересня

  • Бердичівський Базар

Бердичівський крадій за 4 роки відбув 15 років покарання, і отримав чотири нових

Лише нещодавно ми писали, що більше половини крадіжок в Бердичеві залишаються нерозкритими. Але деяких крадіїв все-таки достає «караюча рука закону», і покарання з за навіть дрібні крадіжки, на перший погляд, набігає чимале.Так, днями в Бердичівському окружному суді було виголошено вирок більш ніж досвідченому у крадійському ремеслі бердичівлянину. За подібні злочини він вже був засуджений Житомирським апеляційним судом в 2016 році до 4 років позбавлення волі, у 2018 році Богунським судом Житомира на 5 років і три місяці, а в грудні 2019 року Бердичівським судом до 6 років. Але, в той же час, в судовому документі вказано, що вже 15.01.2020 року він був звільнений після відбуття покарання. Навіть з врахуванням Закону Савченко, зрозуміти цю суддівську арифметику дуже важко.


З перевиховування під час покарання в нашого «героя» не склалось, тому він вже 23 січня (через тиждень після звільнення) у скверику біля будинку творчості вийняв з кишені п’яного сучасний телефон та паспорт. 25 січня заліз до приватного двору та викруткою віджимав металопластикове вікно, але тут його помітили, і він втік.


16 лютого в дворі по вулиці Лупова відчинив викруткою багажник легковика, викрав звідти сабвуфер, потім заліз до салону, відчинив дверцята і виніс з машини ще магнітолу та набір гайкових ключів. А 10 березня йому навіть викрутка не знадобилась, каменем вибив вікно в автомобілі «Ауді», який стояв у дворі по вул. Карастоянової та викрав звідти 2000 гривень, що лежали в блокноті. 11 березня в актовому залі педколеджу він просто взяв у знайомого телефон, немовби десь треба терміново подзвонити, і пішов з ним прямо до ломбарду.


У суді обвинувачуваний свою вину визнав і розповів, що вкрадені речі він здавав у ломбард, а гроші витрачав як заманеться. Казав, що зробив дурість і просив суворо не карати.


«З урахуванням наведеного, приймаючи до уваги особу обвинуваченого, який характеризується негативно, скоїв велику кількість епізодів злочинної діяльності, починаючи вже через декілька днів після звільнення з місць позбавлення волі після відбуття покарання за попереднім вироком за скоєння аналогічних корисливих злочинів, приймаючи до уваги зухвалість і суспільну небезпеку злочинів, суд приходить висновку, що виправлення та перевиховання обвинуваченого без ізоляції від суспільства неможливе.
І лише приймаючи до уваги, що обвинувачений є молодим за віком, набув дві пом`якшуючих покарання обставини, враховуючи запропоновану учасниками міру покарання, суд приходить висновку про можливість призначення покарання обвинуваченому не на максимальний строк позбавлення волі, можливий при визначенні остаточного покарання. На думку суду, саме такий захід примусу є необхідним для виправлення обвинуваченого та запобігання вчиненню нових злочинів, як ним так і іншими особами.»


Виходячи з таких мотивів суддя Яковлєв ухвалив:
 «Визнати винуватим у пред`явленому обвинуваченні у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 357, ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 357, ч. 2 ст. 190 КК України, та призначити йому покарання:
*за ч. 2 ст. 185 КК України - у виді позбавлення волі на строк 02 (два) роки;
*за ч. 3 ст. 357 КК України - у виді обмеження волі на строк 01 (один) рік.
*за ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України - у виді позбавлення волі на строк 03 (три) роки;
*за ч. 3 ст. 185 КК України - у виді позбавлення волі на строк 04 (чотири) роки;
*за ч. 1 ст. 357 КК України - у виді обмеження волі на строк 01 (один) рік.
*за ч. 2 ст. 190 КК України - у виді позбавлення волі на строк 01 (один) рік.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України з врахуванням положень ч. 1 ст. 72 КК України за сукупністю злочинів шляхом часткового складання призначених покарань обвинуваченому   визначити остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 04 (чотири) роки 02 (два) місяці.
Початок строку відбуття призначеного покарання обвинуваченим обчислювати з 03 серпня 2020 року.
Цивільний позов потерпілого задовольнити повністю:
стягнути з  засудженого на користь потерпілого  5774 (п`ять тисяч сімсот сімдесят чотири) грн. 00 коп. матеріальної шкоди та 1000 (одну тисячу) грн. 00 коп. моральної шкоди.
Стягнути з на користь держави 4422 грн. 04 коп. процесуальних витрат на залучення експертів при проведенні Житомирським НДЕКЦ МВС України судової товарознавчої експертизи та двох судових трасологічних експертиз»


На перший погляд, крадій дістав по заслугах чимале покарання, але враховуючи попередні вироки, чомусь здається, що вже через півроку-рік він знову фігуруватиме в кримінальній хроніці.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.