Через шість з половиною років бердичівський суд оголосив вирок залізничному крадію — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Через шість з половиною років бердичівський суд оголосив вирок залізничному крадію

Кілька місяців тому ми писали, що одного дня в Бердичівському суді оголосили аж три судових вироки, що буває дуже й дуже рідко. Після цього на судовому порталі довгий час вироків не було, аж ось 6 червня знову з’явився документ під такою назвою.


Але цікавим виявилось те, що злочин, за яким засудили уродженця сусіднього Хмільницького району, стався більше шести років тому. А всю глибину і міць роботи наших правоохоронних органів можна зрозуміти, цитуючи витяги з обвинувального вироку:


«03.02.2013 приблизно о 14 год. 20 хв. гр. Обвинувачений, перебуваючи на території Житомирського парку, ст. Бердичів, ДГТО Південно-Західна залізниця, що розташована в м. Бердичеві, Житомирської області, на 28 км, 21 колії, побачив колійну решітку, з якої йому вдалося за допомогою власної фізичної сили демонтувати 2 болти верхньої будови колії, після чого дані болти залишив на місці. В той час у нього виник намір на таємне викрадення даних матеріалів верхньої будови колії.
05.02.2013 о 22 годині гр. прийшов до вказаної колійної решітки та за допомогою власної фізичної сили, переслідуючи особисті корисливі мотиви, з метою особистого збагачення, діючи свідомо, умисно та таємно вчинив крадіжку старопридатних матеріалів верхньої будови колії, а саме: болт закладний з гайкою в кількості 15 штук вартістю 7 гривень 55 копійок, на загальну суму 113 гривень 25 копійок, ізовтулки в кількості 4 штуки вартістю 1 гривня 57 копійок, на загальну суму 6 гривень 28 копійок, шайба двухвиткова в кількості 33 штуки вартістю 1 гривня 94 копійок, на загальну суму 64 гривні 02 копійки, болт клемний в кількості 18 штук вартістю 5 гривень 03 копійки, на загальну суму 90 гривень 54 копійки, шайба скоба в кількості 3 штуки вартістю 1 гривня 12 копійок на загальну суму 3 гривні 36 копійок, клема в кількості 18 штук вартістю 3 гривні 73 копійки на загальну суму 67 гривень 14 копійок, гайка Р-43 в кількості 3 штуки вартістю 1 гривня 31 копійка, на загальну суму 3 гривні 93 копійки, чим спричинив відокремленому підрозділу Козятинська дистанція колії Державного територіально - галузевого об`єднання „Південно -Західна залізниця" (далі - Козятинська дистанція колії ), матеріальний збиток на загальну суму 348 (триста сорок вісім) гривень 52 копійки.
Викрадені матеріали верхньої будови колії обвинувачений за допомогою власної фізичної сили склав до заздалегідь приготовленого мішка, який взяв у себе дома, після чого залишив місце вчинення крадіжки, а викрадене сховав неподалік.
Наступного дня, 06.02.2013 приблизно об 11 годині 45 хвилин, під час перевезення на заздалегідь підготованих санчатах, вище вказаного викраденого майна на пункт прийому металобрухту, був виявлений працівниками ВОХР ст. Козятин спільно з о/у БЗПВ СКР ЛВ на ст. Козятин».


З тексту вироку важко зрозуміти, чому так довго тривало слідство та судовий розгляд, адже обвинувачуваний у всьому зізнався і щиро розкаявся. За цей час він вже став пенсіонером, що дало змогу адвокату подати прохання про амністію.

Врешті-решт, через 6 (шість) років суддя оголосив вирок:


«Визнати винуватим у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн..
Звільнити особу від відбування призначеного покарання на підставі ст. 1 п. "ґ" Закону України "Про амністію у 2016 році" від 22 грудня 2016 року.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили не обирати.
Речові докази по справі після набрання вироком законної сили:
- деталі верхньої будови колії, передані під зберігальну розписку шляховому майстру колії ПД-10 Козятинської дистанції колії, повернути законному володільцю;
- санчата голубого кольору, здані на зберігання в кімнату для зберігання речових доказів ЛВ на ст. Бердичів УМВС України на ПЗЗ, знищити».


Чомусь, після прочитання подібних вироків, постає в думках питання, а чи нормальною в нас є правоохоронна система, яка витрачає стільки часу, енергії та зарплати посадовим особам на справу, яка б мала вирішитись максимум за кілька годин. І чи розуміють наші законодавці (або нинішні кандидати до Верховної Ради), що саме вони мають змінити таку ситуацію.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.