З Бердичівської тюрми можуть відпустити засудженого до розстрілу — РІО Бердичів

Вівторок, 25 Червня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

З Бердичівської тюрми можуть відпустити засудженого до розстрілу

17 груд. 2018 Власкор

Про це йдеться в ухвалі, розміщеній на офіційному сайті суду. Чоловік з минулого року відбуває покарання в Бердичівській виправній колонії №70 за чотирма статями КК України 1960 р., засуджений ще 1996 року Верховним судом АР Крим до тоді ще діючої на законодавчому рівні смертної кари (розстрілу).

Засудженим було скоєно умисне вбивство, умисне вбивство при обтяжуючих обставинах, посягання на життя судді, працівника правоохоронних органів при виконані ними службових обов’язків та незаконне носіння, зберігання, придбання, виготовлення і збут вогнестрільної чи холодної зброї, бойових припасів та вибухових речовин. Що цікаво, судимість у чоловіка перша, проте одразу настільки масштабна.


У 2000 році суд ухвалою кримського суду смертну кару було змінено на довічне ув’язнення. А у 2017 році указом Президента України «Про помилування засуджених» довічне ув’язнення йому замінилина позбавлення волі на 25 років.


Тепер керівництво бердичівської «сімдесятки» подало клопотання до міськрайонного суду за роз’ясненням щодо перерахування терміну ув’язнення засудженого, аби, враховуючі усі поправки, визначити, врешті, його початок і кінець.


Обраховування строку покарання на строк 25 років може починатись як з 30 жовтня 2017 року (з дня помилування Президентом), так і з 24 жовтня 1995 року (з дня, коли смертну кару було замінено на довічне ув’язнення). У першому випадку відбутий термін у виді довічного позбавлення волі не враховується до терміну покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк, тож чоловікові доведеться відраховувати 25 років від минулого року, тобто іще понад 23 роки він має провести за гратами. Якщо ж за початок ув’язнення брати 1995 рік, то у 2020 році засуджений може вийти на волю. Передбачувано, що захисник чоловіка подав прохання про визнання початком терміну відбування покарання день затримання його підзахисного, а саме 24 жовтня 1995 року.


Бердичівським міськрайонним судом було вирішено не задовольняти клопотання керівництва виправної колоніїв зв’язку із тим, що він (міськрайонний суд) не має таких повноважень. Визначення строку позбавлення волі при заміні покарання у вигляді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на певний строк 25 років чи більше належить виключно компетенції Президента України, тож прийняття відповідного рішення судом виходить за межі повноважень установи, визначених чиним законодавством.


На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду від Бердичівського міськрайонного суду протягом семи днів з моменту її оголошення. Засуджений також може подати апеляцію – в той же строк, але з дня отримання ним копії ухвали.


Тож коли вийде на свободу двічі помилуваний «екс-смертник»і «екс-довічник», поки лишається під питанням. Чи пощастить чоловікові втретє і чи почнеться відлік його покарання з моменту затримання в 1995 році працівниками правоохоронних органів українського Криму покаже час.

 

super cina

 

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.