Яку роботу в Польщі українці можуть обрати у 2021 році? — РІО Бердичів

Вівторок, 26 Жовтня

Яку роботу в Польщі українці можуть обрати у 2021 році?

29 квіт. 2021

Робота у Польщі

З кожним роком збільшується розрив між зарплатами, які пропонують вітчизняні та європейські роботодавці. Саме тому багато хто намагається знайти роботу в Європі, щоб забезпечити свою сім’ю і купити все необхідне собі і дітям. В основному, більшості українців підходить робота в Польщі, тому що немає необхідності далеко їхати, рівень зарплат хороший і немає проблем зі спілкуванням. Адже зрозуміти або вивчити польську мову набагато легше, ніж німецьку або португальську. За даними компанії Visa-Pro, у Польщі українці отримують зарплату у 3,5-5 разів вищу, аніж середня зарплата в Україні. Це і є основним стимулом до виїзду за кордон.

Щоб офіційно влаштуватися в Польщі, вам достатньо звернутися в кадрове агентство, у якого є ліцензія на такий вид діяльності. А сама процедура працевлаштування максимально проста і зрозуміла, ми про неї розповімо більш детально.

Як проходить процедура легального працевлаштування в Польщі?

Саме основне – звернутися в хороше кадрове агентство. Причому в те агентство, яке має ліцензію! Не можна шукати вакансії через Інтернет на сайтах з пошуку роботи. В результаті ви влаштуєтесь нелегально, і вам можуть просто не заплатити зарплату, а ви нічого не зможете довести через відсутність документів, візи, контракту.

Саме тому треба йти в кадрове агентство, яке надає повний спектр послуг. Ваше завдання – вибрати ті послуги, які потрібні саме вам. Наприклад, вам можуть підібрати вакансію і допомогти отримати запрошення від роботодавця. Все інше ви можете зробити самостійно – на підставі запрошення відкрити робочу візу в Польщу, а далі – підписати контракт з фірмою, де будете працювати, і виїхати на роботу в Польщу в обумовлені терміни.

Влаштувавшись за контрактом, ви фактично будете мати на руках документ, який підтвердить ваше легальне працевлаштування. Тому вам будуть зобов’язані своєчасно виплачувати зарплату, робити відрахування в соціальні фонди, надавати вам лікарняні у разі потреби, а ваше завдання – виконувати свої обов’язки, прописані в трудовому договорі.

Які вакансії пропонують у 2021 році?

Є безліч пропозицій від польських компаній:

  • в готелі, хостели і ресторани;
  • на будівництво;
  • на фабрики і заводи;
  • в сільське господарство;
  • в інші сфери: вакансії в офісі, по догляду за людьми похилого віку, в сферу перевезень водіями і далекобійниками і т.д.

На більшість вакансій можна влаштуватися і без знання мови. Але враховуйте: чим більше ви знаєте і вмієте, тим вище буде зарплата. Тим більше, підучивши польську мову, ви зможете вільно спілкуватися зі співробітниками і начальством.

Як порахувати свої доходи і витрати під час роботи в Польщі?

Орієнтуйтесь, що в місяць зарплата жінок становить 2,2-2,5 тис. злотих на руки, чоловіків – близько 2,5-3 тис. злотих. Врахуйте: чим більше годин на день ви будете працювати, тим вищою буде ваша оплата праці. В основному, витрати будуть йти тільки на проживання + харчування. Що стосується проживання, то багато роботодавців пропонують співробітникам житло за дуже низьку ціну – близько 300 злотих на місяць. На харчування витрати теж будуть невисокими, адже ціни на продукти в більшості супермаркетів точно такі ж, як і в Україні.

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.