На Бердичівщині може відкритись перший законний піщаний кар’єр — РІО Бердичів

Вівторок, 22 Вересня

  • Бердичівський Базар

На Бердичівщині може відкритись перший законний піщаний кар’єр

Про це можна дізнатись з оприлюдненого порядку денного найближчої сесії Бердичівської районної ради, де першим стоїть питання: «Про надання погодження Товариству з обмеженою відповідальністю “Бердичів-Пісок” щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами».


Більше інформації з цього питання було опубліковано в офіційному повідомленні про планову діяльність та оцінку її впливу на довкілля. Зокрема:


«Олександрівська ділянка пісків розташована в 0,4 км на північний-схід від с. Рея Бердичівського району Житомирської області. Обласний центр – м. Житомир розташований у 25 км на північ від родовища. Районний центр – м. Бердичів розташований в 14 км на південь від родовища. Найближчі населенні пункти – села Гвоздава, Ружки, Старий Солотвин, Катеринівка. Найближча залізнична платформа – Рея знаходиться в 4 км на південний схід від родовища, великі залізничні станції Південно-Західної залізниці знаходяться у містах Житомир, Бердичів.
Планована діяльність полягає у видобуванні пісків на Олександрівській ділянці піску в Бердичівському районі Житомирської області.
Корисна копалина представлена сухими флювіогляціальними пісками сірого, жовтувато-сірого кольору середньоплейстоценового віку. Потужність пісків у межах підрахунку запасів коливається від 5,0 м до 5,1 м і в середньому складає 5,1 м. Абсолютні відмітки покрівлі коливаються у межах від 230,9 до 244,1 м, відмітки підошви – від 226,0-239,2 м. Залягання пісків горизонтальне, потужність їх, в основному, витримана. Корисна копалина не обводнена. До розкривних порід на родовищі віднесений лише ґрунтово-рослинний шар. Ґрунтово-рослинний шар присутній на всій площі проведених геологорозвідувальних робіт, потужністю від 0,2 до 0,5 м, в середньому – 0,4 м.
Запаси корисної копалини підраховані за категоріями С1-С2 у кількості 1145,6 тис.куб.м. Об’єм розкривних порід (ґрунтово-рослинний шар) підлягаючих розробці – 93,0 тис куб.м.
На стадії попередньої геолого-економічної оцінки за складністю геологічної будови родовище віднесене до 2 групи, за розмірами – до дрібних».


Слід зазначити, що у Бердичівському районі це буде перший законний піщаний кар’єр, але для цього потрібно пройти ще не одну бюрократичну перепону. Можливо, саме тому раніше ніхто і не брався за оформлення цієї діяльності, а просто копали пісок, де бачили, анітрохи не замислюючись про необхідність майбутньої рекультивації земель.


Будемо сподіватись, що нові інвестори будуть працювати законно і правильно, а Гришковецька громада буде отримувати податки з нового бізнесу.

karer1

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.