На Бердичівщині очікується бум зеленої енергетики — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

На Бердичівщині очікується бум зеленої енергетики

Ми вже писали про першу сонячну електростанцію «Ганська СЕС», яка розпочала свою роботу нинішнього року. Біля бердичівської об’їзної тисячі сонячних батарей уже дають струм до об’єднаної електромережі, а головний організатор цього будівництва Олег Грамотенко планує будівництво інших подібних об’єктів в інших районах Житомирської області. 


Та на протоптану ним доріжку на Бердичівщині вийшли інші підприємці, які розпочали впровадження ще декількох проектів зеленої енергетики.

Так, власнику Бердичівського м’ясопереробного підприємства «Інкофуд» Кшиштофу Стемпеню набридло дивитись на хащі, які оточували його гарний новий завод на околиці міста і він вирішив, що краще буде, якщо навколо заводу замість чагарників засяють сонячні батареї, і він звернувся до міської ради з проханням надати цю земельну ділянку йому в оренду.


Міська рада пішла назустріч, і створеному спеціально для будівництва сонячної електростанції товариству «Соляріс Віртус» надали дозвіл на розробку земельної документації. А на останній сесії міської ради, яка відбулась 18 вересня, проект землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки площею майже 20 гектарів було і затверджено.


На цій самій сесії надали аналогічний дозвіл на розробку документації для інших інвесторів у сонячну енергетику. Товариству «Бердичівська СЕС», засновниками якого є кияни Ірина Князєва та Сергій Новіков дозволили готувати проект землеустрою щодо надання в оренду 32 гектарів міської території для розміщення сонячної електростанції.


Але не всі депутати міської ради були налаштовані на позитивне вирішення цього питання. Так, Олег Радецький на сесії виступив проти надання земельної ділянки, адже електростанцію планують збудувати на місці, де зараз розташовані непрацюючі мулові карти водоканалу. Мовляв, з нашою ситуацією з очисними спорудами, нехай карти будуть запасним варіантом в очистці каналізаційних стоків. Та заступник міського голови Сергій Онофрійчук сказав, що в такій якості залишається ще близько восьми гектарів території, і більшістю голосів рада таки надала зелене світло зеленому проекту.


І зовсім феєричний проект, який зможе повністю змінити пейзаж Бердичівщини, просуває у життя товариство «Вінд Солар Енерджі», засновниками якого є киянка Ельвіра Теслюк та офшорна компанія з Кіпру. Вони планують побудувати на території Семенівської ОТГ, а якщо точніше, на землях колишнього Низгірецького військового полігону, вітрову електростанцію потужністю 60 МВт. Тут передбачається встановлення вісімнадцяти сучасних вітроелектричних установок потужністю по 5,6 МВт кожна. Висота башт проектується до 166 метрів, а діаметр ротора кожної до 150 метрів.


Зараз проходить визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту детального плану території для будівництва та обслуговування об’єктів альтернативної енергетики (вітрових електростанцій). Потім будуть громадські слухання, безліч експертиз та проектних робіт, але все ж, сподіваємось, що інвестори пройдуть ці бюрократичні процедури, і пейзаж Бердичівщини стане нагадувати пейзажі Німеччини, Данії чи Нідерландів, де таких «вітряків» вже тисячі.

elektro2

elektrostanciya15

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.