Франклін створив США і перевів стрєлки на... Бердичів? — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 3529

Середа, 29 Січня

Франклін створив США і перевів стрєлки на... Бердичів?

У мене авітаміноз і линька. Линька не від того, що гад, хоча ним себе почуваю останні кілька днів. Я ледь витримую на роботі, а тільки до дому доберуся, одразу ж впадаю в сплячку. Хоч і сонечко весняне пригріває... А мій старий товариш Професор взагалі гіпертонічний криз отримав.

І думається від чого, і одне тільки в голову приходить - стрєлки. Якось так повелося в нашому  житті стрєлки переводити. Особливо при переводі стрілок годинника на літній час і, як наслідок, на годину раніше прокидатися. Чомусь вважають, що, коли я прокинуся на годину раніше, то буду менше використовувати електроенергії ввечері. Звідки це така турбота? Я все одно сплачую за електрику приватній структурі за тарифами, які ледь не щоквартально оголошує прем’єр. І кожного разу це дійсно все більше нагадує прем’єру. Якщо я хочу зекономити "світло", то для цього світлі уми вигадали енергозберігаючі лампи та інші збочення. Взагалі, це моє особисте, скільки витрачати електроенергії.

І чому мільйони дорослих людей змушувати лягати спати на годину раніше, бо ж на годину раніше прокидатися? А хто пояснить моєму організмові, що треба на годину раніше приймати сніданок, коли він ще спить, і чому йому хочеться їсти, коли пора вже спати. Гаразд, не буду нюняти, бо ж, напевне, це для економії енергії на заводахфабрикахпідприєствахорганізаціях. Це ж державі поміч. Стоп. А вони, ці заводифабрикипідприємстваорганізації не можуть поміняти лампочки? Це мені, маргіналу-егоїсту, треба із-за них мучити себе, а старому Професору отримувати гіпертонічний криз щороку? І не бачу я прямої помічі державі при тому, що на сьогодні державні підприємства, засоби виробництва приватизовані на 90%, наприклад, хімічна та легка промисловості приватизовані на 100%. І шо, чувак, який у споживчому кошику на 2016 рік має 4 стрижки, 2 кг сала, 9 кг ковбаси та 6 трусів, повинен ще допомагати багатим дядям? Хай самі своєю ковбасою травляться, а трусів і сала не оддам! Та й що із того всього ще працює на повну потугу – мізер. От знайти б того стрєлочника, який ото всьо накрутив… І я наче знайшов.

Госдепівський дядько Гугл підказав, що ту кашу заварив ще у 1784 році великий махінатор і забіяка, автор проекту "США: американська мова і нація" Бенджамін Франклін. Саме йому спало на думку наколотити ще в цій сфері. Мало того, що перегризся з усіма підданими Британської Корони, вчинив ґвалт і революцію так ще й в електрику потянуло. А згодом недалекий архітектор Віля Віллет, з англійського графства Кент, почав підтакувати цій єресі. Він одного разу прогулювався раннього ранку на коневі по містечку… Уявіть, ви спите після важкого трудодня, і тут якесь падло перериває кульмінаційний момент вашого сновидіння цокотом підків від мостової і каже: «Е-е, альо, ви чо всі спите, работать давайте!» Мудрі брити не повелися на психи кента з графства Кент і, по поспішній його смерті, встановили йому в голові фалічної форми пам’ятник і щось там нашкрябали. 

Але не завжди добро перемагало зло. І про це детально розповість той же Гугл. А от, що він не розповість, то напишу я. Мій хворий старий друг Професор на стільки старий, що знав одного бердичівського анархіста Шлейму Мішуріса. Того, що в 1919 році вбив жандармського вахмістра Шевягіна. Так от, він став таким злим і вправним у ліквідації класових ворогів, бо коли ще в зовсім юному віці працював у швейному цеху, то власник крадькома переводив стрілки годинника назад. І виходило, що роботу закінчували цеховики на світанку. Така практика була повсюдною у Бердичеві. Робочий день був ненормований. Люди навіть вийшли на мітинг у 1903 році за те, щоб зменшити тривалість робочого дня до 12 годин! У всьому були винні стрєлочники. І я не здивуюсь, що у Франкліна, - коли побачите його писок на стодоларовій купюрі, помахайте йому ручкою, - в Бердичеві жили родичі – адепти переводу стрілок. І вони так розмножилися, що переводять стрілки і по сьогодні. А я питаю вас, на хіба? Невже так важко поміняти лампочки?    

1 kvitnya

 

Останнє від

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.