Повітряні кульки- забава небезпечна — РІО Бердичів

Повітряні кульки- забава небезпечна

Довгий час на сільських весіллях, днях народження, ювілеях та інших урочистих заходах святковий салют-феєрверк були майже традиційним «цвяхом програми». Але цей старий, трохи набридлий «цвях» все частіше і частіше замінює нова «іграшка» на народних гуляннях.

Адже нині небесні ліхтарики надзвичайно популярні. Їх використовують як для прикраси власного свята, так і для організації масштабних народних гулянь. Кілька років тому у великих містах України цю забаву заходилися організовувати всі, кому не лінь. Немає нічого простіше: за запитом в ПК «купити оптом небесні ліхтарики» пошуковик видає без малого півмільйона посилань. Вибирай - не хочу.

  Ділові люди купують ці ліхтарики-кульки оптом і продають по містах і селах.

Зазвичай вечорами їх і запускають. Процес запуску дуже простий. Запалюється свічка. Тепле повітря набирається у повітряну кульку і незабаром вона готова до польоту! А коли одночасно злітає десяток, а то й більше куль-видовище дуже красиве і урочисте. Спочатку кульки запускалися погано, але з часом любителі навчилися запускати їх вміло. І тепер масові запуски небесних ліхтариків - просто чудо.

 Ось тільки шкода, що організатори заходів не уточнюють, що подібного роду розваги в багатьох країнах попросту заборонені. А там, де нема заборони, для запуску потрібен спеціальний дозвіл. Чим же не догодила така красива і, на перший погляд, безневинна розвага жителям цих держав?

  Виявляється, крихітні штучні світила створюють небезпеку для повітряних суден, а також мають високу пожежонебезпеку. Відомі випадки, коли від ліхтарика загорялися житлові будинки і це навіть призводило до загибелі їх мешканців.

Від популярної забави страждають і тварини. І сама «легка» при цьому доля - проколена елементом каркаса лапа. Дріт нерідко потрапляє разом з сіном в корм великої рогатої худоби і просто розриває нещасну тварину зсередини. Страждають від китайської іграшки  дикі тварини, особливо дрібні. Заплутуючись в каркасі, вони гинуть болісною смертю. Птахи ламають крила, їх оперення займається. Загалом, кілька хвилин нашого задоволення можуть коштувати життя живої істоти. Чи не велика ціна? Ці ліхтарики багато століть тому придумали китайці-каркаси робили з тоненьких паличок. Зараз же їх швиденько «ляпають» з дроту. Крім того, вони небезпечні і для тих, хто запускає кулі. Бувають випадки, коли підпалене в кульці паливо починає капати вниз. І може потрапити на голову. А це-травма ... Адже погодьтеся, на летючи ліхтарики видивляються всі, піднявши обличчя до неба. Може капнути і в очі! Тому до нової забаві треба ставитися з обережністю. Адже кому охота отримати травму на святі!

                                                       

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.